Automatska skica

Pobjedom nad Urugvajem 2:0 kolo prije kraja grupne faze nogometaši Portugala osigurali su plaman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Katru. To je ranije pošlo za rukom Brazilu i Francuskoj.

Nakon ne previše uzbudljivog prvog poluvremena Portugalce je u vodstvo doveo Bruno Fernandes pogotkom u 54. minuti.

Do primljenog gola Urugvajci su uglavnom razmišljamo o defanzivni, a nakon što su došli u rezultatski zaostatak bili su primorani zaigrati otvoreniji. Nanizali su nekoliko dobrih akcija, a najbliže pogotku bio je u 75. minuti Maximiliano Gomez, koji je s ruba kaznenog prostora pogodio vratnicu.

Utakmica je definitivno odlučen u 93. minuti kada je Bruno Fernandes realizirao jedanaesterac. Prethodno je glavni sudac, nakon što je pregledao snimku, zbog igranja rukom u kaznenom prostoru pokazao na bijelu točku.

Poraz Urugvaja mogao je biti i teži, ali se u 99. minuti između Brune Fernandesa i hat-tricka ispriječila vratnica.

Ranije danas u skupini H Gana je pobijedila Južnu Koreju 3:2. Na ljestvici je prvi Portugal s maksimalnih 6 bodova, Gana ima 3, a Južna Koreja i Urugvaj po bod.

U posljednjem kolu ove skupine u petak se sastaju Gana – Urugvaj i Južna Koreja – Portugal.

Izvor: Vijesti.ba / FENA