Odlična uvertira za revanš polufinala Lige prvaka: Ajaks osvojio Kup Holandije

Nogometaši Ajaksa osvojili su Kup Holandije, pošto su u finalu savladali Viljem 4:0 (2:0).

Igrala se 38. minuta kada je Tadić odlično pronašao Dejlija Blinda (Daley), koji je glavom postigao gol za 1:0

Samo minut kasnije, Hakim Zijeh (Ziyech) odlično je uposlio Huntelara (Klaas-Jan Huntelaar), tridesetpetogodišnji napadač odlično je reagirao i  udvostručio prednost Ajaksa.

U nastavku finala nastavila se priča iz prvog dijela igre, gosti u 67. minuti postižu još jedan gol, a Huntelar je stigao do svog drugog gola na meču.

U listu strijelaca upisao se u 76. minuti i Kristensen (Rasmus Nissen Kristensen), poslije dodavanja Davida Neresa.

“Kopljanici” su osvojili kup, a ova pobjeda je odlična uvertira za revanš polufinala Lige prvaka s Totenhemom, koji ih očekuje u srijedu.