O Pjanićevom “pokušaja ubistva” bruji Italija, sudija gurnuo Juve ka tituli (VIDEO)

Juventus je u posljednjim trenucima meča protiv Intera došao do preokreta i sva tri boda (2:3). Tako je Stara dama tri kola prije kraja napravila važan korak ka osvajanju nove titule prvaka Italije.

Juventus je došao do prednosti veoma rano. Douglas Costa je postigao pogodio u 13. minuti, a samo dvije minute poslije sudija Daniele Orsato je pokazao direktan crveni karton Matiasu Vecinu zbog neopreznog starta.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo velikih prilika.

Iako s igračem manje, Inter uzvraća na startu drugog dijela. Mauro Icardi je u 52. minuti izjednačio na 1:1.

Između gola Icardija i potpunog preokreta koji je u 65. minutu stigao nakon gola Barzaglia, u centru pažnje bio je naš Miralem Pjanić i sudac Orsato.

Naime, Pjanić je već imao žuti karton kada je ponovo neoprezno startovao, no Orsato mu je progledao kroz prste, iako su mnogi samtrali kako je Pjanić morao biti isključen. Sve se odigralo na samo metar od suca Orsata, i prilično je nevjerovatno kako nije vidio Pjanićev “pokušaj ubistva” Rafinhe kako su mnogi na društvenim mrežama okarakterisali start bh. veznjaka.

Inter je vodio sve do 87. minuta kada je poravnao Juan Cuadrado, a potom u 89. minutu pogađa i Gonzalo Higuain.

Juve sada ima četiri boda više i utakmicu više od Napolija, koji sutra igra protiv Fiorentine u gostima. Pobjeda Juventusa ide u prilog Romi, koja sada, tri kola prije kraja, ima zalihu od četiri boda kada je plasman u Ligu prvaka u pitanju. Roma je treća sa 70 bodova, dok je Inter peti sa 66 bodova.

Lazio je na četvrtom mjestu sa 67 bodova i utakmicom manje. Lulić i društvo sutra gostuju u Torinu.