Njemačka poražena od Austrije, Neuer branio nakon devet mjeseci

Nogometna reprezentacija Njemačke poražena je od Austrije u prijateljskom meču rezultatom 2:1 u sklopu priprema za predstojeće Svjetsko prvenstvo koje se igra u Rusiji.

Meč je trebao početi u 18:00 sati, ali je zbog nevremena i jake kiše pomjeren za 19:30. Kada je susret počeo, već u 11. minuti Njemačka je stigla do vodstva.

Ofanzivac Arsenala Mesut Ozil iskoristio je grešku golmana Austrije i preciznim udarcem pogađa nebranjeni dio mreže za vodstvo od 1:0, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su Austrijanci zaigrali puno bolje, pa u 53. minuti preko Hinteregger stižu do poravnanja. Alaba je iz kornera centrirao na drugu stranu, a Hinteregger prelijepim volej udarcem pogađa za 1:1.

Austrija je nastavila s napadima prema golu Njemačke, a onda u 69. minuti Schopf pogađa za 2:1, što se na kraju ispostavi kao konačni rezultat.

Na golu Njemačke u meču protiv Austrije od prve minute je branio Manuel Neuer, što je prvi zvanični nastup za golmana Bayerna još od septembra.

Iako zvuči pomalo nevjerovatno, ovo je peti meč u nizu u kojem Njemačke nije stigla do pobjede, dok je s druge strane ovo za Austriju sedma uzastopna pobjeda.