Na krilima Amera Gojaka Dinamo na proljeće u Euro ligi

Ekipa Dinama iz Zagreba upisala je četvrtu  pobjedu u grupnoj fazi Evropske lige, u okviru 4. kola porazili su Spartak Trnavu  u Zagrebu sa rezultatom 3-1.

Dinamo je bolje otvorio meč, te je poveo pogodkom našeg reprezentativca Amera Gojaka u 22.minuti. Dinamo je nastavio da napada  i došao do novog pogodaka u 36.minuti autogolom Kadleca. To je bilo sve što se tiče prvog poluvremena. U 63.minuti gosti stižu do pogodka preko Vakhtanga Chanturishvilia. Domaćini su povećali prednost pogodkom  u 80.minuti,  gol je postigao Mislav Orsic.

Prolaz dalje osigurao je i Chelsea u skupini L. U četvrtom kolu ‘Bluesi’ su na gostovanju pobijedili Bate Borisov sa 1-0 ostvarivši četvrtu pobjedu. Pogodak odluke zabio je Oliver Giroud u 53. minuti.

Lazio je u Rimu pobijedio Marseille sa 2-1. Marco Parolo(45+1) i Joaquin Correa (55) zabili su za rimski sastav, dok je za OM pogodak postigao Florian Thauvin (60). Senad Lulic nije nastupio za Lazio.