Musa postigao 18 poena u pobjedi Netsa za plasman u play-off

Košarkaši Long Island Netsa pobijedili su na domaćem parketu u NBA G razvojnoj ligi ekipu Maine Red Clawsa rezultatom 129:111 i tako osigurali nastup u play-offu.

Presudni period utakmice dogodio se u trećoj četvrtini kada su domaći postigli čak 37 poena te primili svega 18 pa su uoči posljednje dionice imali velikih 24 poena prednosti. To su uspjeli sačuvati do kraja i slavili važnu pobjedu.

Najbolji igrač utakmice bio je Alan Williams, koji je ostvario double-double učinak s 21 poenom i 12 skokova.

Podršku je imao u bh. reprezentativcu Džananu Musi. Naš košarkaš na parketu je proveo 27 minuta i za to vrijeme je postigao 18 poena sa šutem iz igre 7-12. Također, Musa je imao po četiri skoka i asistencije.

Bolji od ostalih u poraženoj ekipi bio je Archie Goodwin, koji je postigao 32 poena te imao šest skokova.

Netsi su lideri u Atlantičkoj diviziji s 29 pobjeda i 14 poraza, dok su Clawsi na posljednjem mjestu s omjerom 18-25.