Manchester City srušio rekord Chelseaja, Tottenham izborio Ligu prvaka

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Etihadu u okviru 31. kola Premiershipa ekipu Brightona rezultatom 3:1.

Prvake Engleske u vodstvo je doveo Danilo u 16. minuti na asistenciju Sanea, a samo četiri minute kasnije Ulloa je iskoristio dodavanje Proppera i izjednačio rezultat.

U 34. minuti Silva ponovo dovodi City u vodstvo i s rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

I u nastavku su domaći imali veliki broj prilika i dominaciju na terenu, a do gola su stigli još jednom u 72. minuti. Strijelac je bio Fernandinho, a fenomenalni Sane je upisao i treću asistenciju večeras.

City je tako stigao do 105. postignutog gola pa je postao novi rekorder Premiershipa po broju postignutih pogodaka u sezoni.

Tottenham je rezultatom 1:0 na Wembleyu savladao Newcastle i tako osigurao plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

Strijelac važnog gola za Tottenham bio je Kane, koji je zatresao mrežu gostiju u petoj minuti nastavka meča na asistenciju Son Heung-Mina.