Leverkusen srušio rekord bez poraza i izborio finale Evropske lige protiv Atalante

Nogometaši Bayer Leverkusena i Atalante igrat će u finalu Evropske lige nakon što su večeras odigrane revanš utakmice polufinala ovog takmičenja.

Bayer Leverkusen je srušio rekord koji je do večeras dijelio sa Benficom od 48 utakmica bez poraza u svim takmičenjima, te su od večeras evropskii rekorderi.

Povela je Roma 2:0 i činilo se da je na pragu velikog podviga, a oba gola postigao je Leandro Paredes iz penala u 43. i 66. minuti. Ipak, Apotekari su i večeras bili nadmoćniji i bolji, te su do golova vrijednih prolaska u finale i rekorda došli u samom finišu.

U 82. minuti Mancini je postigao bizaran autogol za 2:1, a u sudijskoj nadoknadi Stanišić je izjednačio i postavio konačnih 2:2.

Apotekari će tako igrati u finalu Evropske lige, a tamo će ih čekati Atalanta.

Tim iz Bergama je na svom terenu pobijedio Marseillie rezultatom 3:0, te je nakon 2:2 prošao dalje. Strijelci za Atalantu bili su Lookman u 30., Ruggeri u 52. i Toure u 95. minuti, a finale je na programu 22. maja u Dublinu.

Izvor: Klix.ba