Kloppova mašina protutnjala kroz Porto

Samo otvaranje susreta na stadionu Dragao je donijelo dosta opreznu igru obje ekipe, a onda je u 10. minuti viđena prva prava prilika. Porto je zamalo stigao do vodstva, ali je odbrana Liverpoola blokirala njegov pokušaj.

U 20. minuti su opasnu akciju odigrali fudbaleri Liverpoola, ali je Salahov centaršut izblokirala odbrana Porta, pa je ostalo 0:0.

Međutim, Liverpool uskoro stiže do vodstva i to preko Manea u 26. minuti. Fudbaler Redsa je uputio udarac po sredini gola, ali je golman domaćih loše intervenisao i dozvolio Liverpoolu da povede sa 0:1.

Gosti su vrlo brzo stigli i do 0:2. Milner je u 29. minuti uputio odličan udarac, ali je pogodio stativu. Međutim, na pravom mjestu se našao Salah koji je pospremio loptu u mrežu domaćih.

Nakon drugog gola Liverpoola nastupio je nešto mirniji period utakmice.

Porto je mogao smanjiti zaostatak u samom finišu prvog dijela, ali je Soaresov udarac otišao pored gola, tako da je prvih 45 minuta završeno prednošću Liverpoola od 0:2.

Početak drugog dijela je donio i treći gol Liverpoola. Igrala se 53. minuta kada je sijevnula munjevita kontra gostiju, prvo je pokušao Firmino, ali je njegovu udarac odbranio golman Porta, međutim na pravom mjestu se našao Mane i postigao svoj drugi gol na utakmici.

Liverpool je sve dileme oko pobjednika, ako ih je uopšte bilo, riješio u 70. minuti kada je sjajnu akciju svoje ekipe završio Firmino i donio Redsima vodstvo od 0:4.

Pobjedu Liverpoola je do kraja uljepšao danas sjajni Sadio Mane svojim trećim golom. On je u 85. minuti sa distance matirao golmana domaćih i postavio konačnih 0:5.