Golden State Warriorsi i Houston Rocketsi na korak od finala Zapadne konferencije

Košarkaši Golden State Warriorsa poveli su 3-1 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA play-offa nakon što su sinoć u četvrtoj utakmici pobijedili New Orleans Pelicanse rezultatom 118:92.

Warriorsi su odigrali sjajnu prvu četvrtinu, a Pelicansi su uzvratili u drugoj dionici. Međutim, gosti su igrali sjajnu odbranu u nastavku meča pa je pobjeda na kraju bila izuzetno uvjerljiva.

Najbolji na parketu bio je Durant s 38 poena, a njegov saigrač iz Warriorsa Curry je dodao 23. U poraženom sastavu odličan je bio Davis koji je ostvario double-double učinak (26 poena i 12 skokova).

I Houston Rocketsi su poveli 3-1 u seriji protiv Utah Jazza. Kao i Warriorsi, i Rocketsi su sjajno ušli u meč i na kraju čuvali prednost do konačnih 100:87.

Paul je odigrao sjajnu utakmicu ostvarivši double-double učinak od 27 poena i 12 skokova, a Harden je postigao 24 poena. Kod gostiju je bolji od ostalih bio Mitchell s 27 poena.