Francuzi u Minhenu savladali Njemačku

Fudbaleri Francuske savladali su večeras na Football Areni u Minhenu domaću selekciju Njemačke minimalnim rezultatom 1-0.

Trenutak odluke desio se u 20. minuti susreta kada je Hernandez ubacio loptu u peterac, Hummels je loše reagovao i pogodio vlastitu mrežu.

Nijemci su pokušali uzvratiti odmah u narednom napadu, ali je Muller šutirao preko gola.

U dva navrata iz slobodnih udaraca prijetio je i Kroos, ali bez uspjeha pa se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom Francuske.

Prvu šansu i u drugom poluvremenu imali su Francuzi. Rabiot je izašao sam pred Neuera, ali je pogodio stativu.

Dva pogotka Francuza poništena su zbog nedozvoljenih pozicija. Prvi u 67. minuti kada je Mbappe sjajno izbacio defanzivce Njemačke i pogodio, a potom i u 85. minutu. Ponovo je Mbappe bio brži od odbrane Elfa, dodao loptu do Benzeme koji pogađa.

Francuska je tako ostvarila veliku pobjedu u prvoj utakmici, a naredni meč igraju protiv Mađarske. Njemačka igra protiv branioca naslova Portugala. Oba susreta na rasporedu su 19. juna.