Finale će se pamtiti po Nijemcu: Uplakani Karius izvinjavao se navijačima Liverpoola

Loris Karius, njemački internacionalac na golu Liverpoola, tragičar je finala Lige evropskih prvaka i duel u Kijevu pamtit će se po njemu.

Nijemac je napravio dvije kardinalne greške, koje su iskusni fudbaleri Reala znali iskoristiti, što je bilo dovoljno za slavlje (3:1) i 13. titulu prvaka Evrope, treću uzastopnu za Kraljeve.

Prvo je u 51. minuti poklonio pogodak Benzemi, a u finišu meča pacerskom intervencijom omogućio je Baleu da postigne svoj drugi gol u večerašnjem finalu. Kod drugog gola Reala u 64. minuti, kada je Velšanin maestralno “uhvatio“ makazice i pogodio za 2:1.

Karius je u Liverpool stigao u ljeto 2016. godine iz Mainza za 4,7 miliona eura. Ove sezone u Ligi prvaka branio je 13 utakmica i primio 16 golova! U šest mečeva uspio je svoju mrežu sačuvati netaknutom.

No, greške iz finala u Kijevu, poništile su sve ono što je dobro uradio ove sezone.

Upkalani Karius se nakon meča izvinjavao navijačima Liverpoola, a oni koji su bili na tribinama, čini se, oprostili su mu kikseve…