Fantastični Džanan Musa odveo Real Madrid do titule prvaka Španije

Košarkaši Real Madrida su novi prvaci Španije nakon što su u finalnoj seriji play-offa ACB lige “pomeli” Murciju sa 3-0. Konačni udarac zadali su im večeras u Murciji pobjedom rezultatom 84:73.

Murcia je nešto bolje ušla u utakmicu i imali su minimalno vodstvo nakon prve četvrtine. Real nije nikako uspijevao da se nametne u prvom poluvremenu pa je zaostatak konstantno rastao te se na odmor otišlo s rezultatom 40:32 za Murciju.

Ipak, u trećoj četvrtini uslijedio je veliki preokret budući da su košarkaši Reala pogodili gotovo sve što su šutirali i u posljednju četvrtinu su ušli s prednosti od 11 poena. Real je potom u posljednjoj četvrtini iskusno i bez problema priveo meč kraju za konačnu pobjedu i veliko slavlje povodom osvojene titule.

Najbolji u redovima Reala večeras je bio bh. košarkaš Džanan Musa koji je na parketu proveo 25 minute. To mu je bilo dovoljno da bude najefikasniji igrač svoje ekipe (18 poena), a tome je dodao pet skokova i četiri asistencije. Našem košarkašu je ovo ujedno prva titula prvaka Španije.

Musa je veliku podršku imao u Hezonji koji je postigao 17 poena, dok je Ennis bio najbolji kod Murcije s 18 poena.

Real je tako osvojio titulu prvaka Španije 37. put u svojoj bogatoj historiji te su trofej vratili u Madrid nakon što je prošle godine najbolja bila Barcelona koja je upravo u finalu savladala Kraljeve.

Izvor: Klix.ba