Eintracht ubjedljiv, Hertha slavila u Hamburgu

Rutinsku pobjedu ostvario je Eintrach iz Frankfurta, koji je na svojoj Commerzbank Areni nadigrao Mainz i slavio s uvjerljivih 3:0. Ekipa koju vodi Niko Kovač posao je završila već u prvom poluvremenu, budući da su sva tri pogotka postignuta do 40. minute, a u strijelce su se upisivali Boateng, Jović i Rebić.

U duelu između Hamburger SV-a i Herthe više razloga za slavlje imao je berlinski tim, koji je nakon preokreta slavio rezultatom 2:1. Domaći su poveli u 25. minuti golom Santosa, a prednost su imali sve do 56. minute, kada se Hertha vraća u meč. Stvari na početak je vratio Lazaro, da bi u 63. minuti za potpuni preokret i ujedno konačnih 2:1 pogodio Kalou.

U pobjedničkom timu Vedad Ibišević je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Selke, dok na drugoj strani Sejad Salihović nije ulazio u igru.

Meč između Borussije M'Gladbach i Hoffenheima (3:3) je ponudio pravu golijadu, viđeno je šest pogodaka, no pobjednika na kraju nije bilo.

Gosti su bili ti koji su prvi poveli. Mreža Borussie se zatresla u 13. minuti kada je Hubner na asistenciju Kramarića pogodio za 1:0, no vodstvo nije dugo trajalo, pošto je u 33. minuti izjednačio Drmić. Pri rezultatu 1:1 se ujedno i otišlo na odmor, da bi u drugom poluvremenu pala još četiri pogotka.

Najprije je u 58. minuti golom s bijele tačke Kramarić vratio prednost gostima, potom je u 72. minuti izjednačio Stindl, a onda minutu kasnije Grillitsch za novo vodstvo Hoffenheima. I kada se činilo da će tim iz Sinsheima doći do trijumfa, u posljednjim sekundama utakmice Ginter je zatresao mrežu gostiju i donio svom timu bod.

Remi Hoffenheima Ermin Bičakčić je odgledao s klupe za rezervne igrače.

Preostali susret između Augsburga i Werdera završen je rezultatom 3:1 u korist gostiju iz Bremena. Jedini strijelac za Augsburg je bio Khedira, dok su za Werder pogađali Belfodil (2x) i Kruse.