City pobjedom protiv Borussije potvrdio plasman u polufinale

Manchester City je slavio i u drugoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka protiv Borussije Dortmund, a u Njemačkoj je bilo 1:2. Ponovo je među herojima bio Phil Foden, dragulj Građana.

Borussia Dortmund je rano došla do rezultata koji ju je vodio dalje. U 15. minuti jedna odbijena lopta došla je do Judea Bellinghama, a 17-godišnji engleski veznjak pogodio je za 1:0. Tako je Bellingham postao najmlađi strijelac Borussije u Ligi prvaka sa 17 godina, devet mjeseci i 17 dana.

Kevin De Bruyne je u 26. minuti pogodio prečku, a nedugo nakon toga imao je još jednu veliku šansu. Do odlaska na odmor Građani su imali još dvije velike prilike. Prvo preko Riyada Mahreza u 32. minuti, a potom je pokušao i Oleksandr Zinchenko, ali je Marwin Hitz bio na visini zadatka i rezultat je ostao nepromijenjen.

Dosuđen je penal za goste u 52. minuti nakon igranja rukom Emrea Cana. Riyad Mahrez je uzeo loptu i pogodio sa bijele tačke za 1:1. Nedugo nakon izjednačujućeg pogotka, Rodri je pogodio prečku. Prilike su imali Mats Hummels i De Bruyne, a onda je u 75. minuti Cityjev dragulj Phil Foden pogodio za 1:2. Podsjetimo, izdanak akademije Građana bio je strijelac i u prvom susretu.

U nastavku Milioneri su pokušavali doći do gola, ali City je sačuvao prednost i došao do nove pobjede te plasmana u polufinale Lige prvaka gdje ih čega PSG.

Izvor: Vijesti.ba / SCsport