BiH vodila, pa izgubila od Slovačke u tužnoj atmosferi Bilinog polja

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je porazom završila nastup u Grupi J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ovoga puta, naš tim je na domaćem terenu izgubio od Slovačke rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nije viđeno mnogo uzbuđenja. Konkretniji su bili Slovaci, koji su uglavnom prijetili nakon kornera, a naš tim je prvi šut imao tek u 41. minuti kada je Hajradinović šutirao u golmana Rodaka.

Drugo poluvrijeme donosi neuporedivo više uzbuđenja. Igrao se 51. minut kada je naša reprezentacija povela sa 1:0. Hamulić je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio u peterac Slovačke, gdje Hrošovsky nespretno reaguje i šalje loptu u vlastitu mrežu.

Samo dvije minute kasnije, Boženik zabija za 1:1 i vraća stvari na početak. Naš tim je nakon toga dva puta zaprijetio preko Demirovića i Hamulića, ali je odbrana Slovačke bila na mjestu.

Kada se činilo da BiH ima inicijativu i da bi mogla do novog vodstva, uslijedio je nesmotren potez Renata Gojkovića koji dobija drugi žuti karton. Naša selekcija već u 62. minuti ostaje sa igračem manje u polju.

U 71. minuti, Šatka zabija za potpuni preokret Slovačke i tada je postalo jasno da će naša reprezentacija doživjeti i sedmi poraz u ovom kvalifikacionom ciklusu.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao, niti je bilo većih uzbuđenja. Ostalo je do kraja BiH – Slovačka 1:2.

Utakmicu na Bilinom polju pratio je vjerovatno rekordno mali broj gledalaca kada su u pitanju kvalifikacione utakmice. Najvatreniji bh. navijači, BH Fanaticosi u znak protesta napustili stadion u 50. minuti, uz povike protiv Saveza.

BiH je kvalifikacije završila na pretposljednjem, petom mjestu u grupi sa samo osam bodova. Upisali smo tri pobjede (Lihtenštajn 2x i Island), uz sedam poraza.

Iz naše grupe direktno na Evropsko prvenstvo idu prvoplasirani Portugal i drugoplasirana Slovačka.

Tok utakmice ste mogli uživo pratiti na portalu Vijesti.ba.

90’ KRAJ utakmice!

90’
Četiri minute sudijske nadoknade.

87’
Hamulić i Hajradinović izlaze, u igri su Ziljkić i Varešanović.

85’
Nema većih uzbuđenja na terenu Bilinog polja.

78’
Zolotić je ušao u igru umjesto Cimirota.

71’ GOL! Šatka zabija za potpuni preokret Slovačke.

70’
Nešto mirniji period utakmice nakon Gojkovićevog isključenja. Šteta, naš tim je igrao dobro do tog momenta.

65’
Treba istaći da su najvatreniji bh. navijači BH Fanaticosi u znak protesta napustili stadion u 50. minuti, uz povike protiv Saveza.

62. Drugi žuti karton za Renata Gojkovića.
Ostajemo sa desetoricom u polju…

61.
Hamulić šutira ali dobro je to izblokirala odbrana gostiju. Sve opasniji napadi našeg tima.

60.
Demirović šutira u okvir gola, siguran je slovački golman.

58.
Prva izmjena u našem timu. Bilbija je u igri umjesto Prevljaka.

57’
Prevljak je dobio žuti karton.

54’
Boženik je dobio žuti karton. Mnogo zanimljiviji meč na startu drugog poluvremena.

52’ GOL! Brzo se Slovaci vraćaju, Boženik zabija za 1:1.

51’
 Hamulić je sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio u peterac Slovačke, gdje Hrošovsky nespretno reaguje i šalje loptu u vlastitu mrežu.

50’ GOOOOOL! Vodimo sa 1:0, autogol Slovaka.

48’
Ivan Bašić je drugi bh. igrač sa žutim kartonom večeras.

46’
 Počelo je drugo poluvrijeme.

45’ Kraj prvog poluvremena!

45’
Jako loš meč u Zenici, gotovo da pravih uzbuđenja nije ni bilo.

41’
 Prvi šut na utakmici naše reprezentacije. Zaprijetio je Hajradinović, ali brani golman Slovačke.

35’
 Prvi žuti karton na utakmici zbog grubog faula dobija Renato Gojković.

29’
 Škriniar ponovo šutira nakon kornera, lopta ide visoko preko gola.

22’
Suslov šutira pored gola nakon loše intervencije Pirića. Slovačka djeluje konkretnije na terenu nakon prve polovine prvog poluvremena.

19’
Nije bilo opasnosti po gol Slovačke nakon prvog kornera za naš tim koji je izveo Hajradinović.

18’
 Suslov šutira sa distance, lopta ide daleko od gola Pirića.

12’
 Naša reprezentacija ima blagu inicijativu, ali još uvijek bez pravih šansi. Za sada samo jedan pokušaj i to Slovaka.

6’
Slovačka je izvela prvi korner nakon kojeg je šutirao Škriniar, ali preko gola.

2’
Dok traje početno ispitivanje snaga, stadionom odjekuje “Savez napolje”

1’ Počela je utakmica u Zenici!

-35’
Nešto više od pola sata prije početka utakmice, tribine stadiona Bilino polje su sablasno prazne.

-45’
 Za BiH večeras od prve minute nastupaju: Pirić, Gazibegović, Gojković, Hadžikadunić, Mujakić, Cimirot, Hajradinović, Bašić, Hamulić, Demirović i Prevljak. Naš kapiten večeras je Gojko Cimirot.

Na klupi su: Vasilj, Hankić, Zolotić, Tahirović, Rahmanović, Tabaković, Bilbija, Ziljkić, Hadžiahmetović, Kovačević, Stevanović i Varešanović.

-45’ Za Slovačku nastupaju: Rodak, Hancko, Škriniar, Šatka, Pekarik, Benes, Hrošovsky, Duda, Mak, Boženik i Suslov.

Utakmica na Bilinom polju ne nosi rezultatski značaj ni za jednu ekipu, s obzirom da je Slovačka i prije večerašnjeg duela obezbijedila drugo mjesto i plasman na EURO, a da je naša selekcija već odavno izgubila i matematičke šanse za direktan plasman.

Utakmicu sudi Austrijanac Julian Weinberger, a asistiraju mu Maximilian Kolbitsch i Andreas Witschnigg, dok je četvrti sudac Stefen Ebner. U VAR sobi su Alan Kijas i Manuel Schuettengruber.

Izvor: Vijesti.ba