Barcelona razbila Espanyol

Barcelona je lakše od očekivanog riješila gradski derbi kod Espanyola 4:0 u 15. kolu La Lige. Lionel Messi imao je svoj show uz dva gola iz slobodnih udaraca i jednu asistenciju, a ostala dva gola potpisali su Luis Suarez i Ousmane Dembele, te su tako Katalonci su ponovno ostali sami na liderskoj poziciji nakon remija Seville kod Valencije (1:1).

Ekipa Ernesta Valverdea riješila je pitanje pobjednika već u prvom poluvremenu, kada je bilo 3:0. Espanyol je u 17. minuti načeo čudesni Messi, koji je pogodio iz slobodnog udarca s desne strane za veliko vodstvo.

Na 2:0 u 26. minuti poslije asistencije Argentinca povisio je Dembele prekrasnim udarcem s lijeve strane šesnaesterca u gornji suprotni ugao, dok je treći gol zabio Suarez iz “mrtvog ugla” kroz noge golmanu Diegu Lopezu.

U drugom dijelu Barca je samo odradila započeti posao, a rivala je dotukao Messi drugim golom iz slobodnog udarca na utakmici. Sada iz još veće daljine jedan od najboljih nogometaša u historiji savršeno je pogodio i postavio konačnih 4:0 te postao prvo ime susreta te igrač utakmice. Također, Argentinac se s dva gola izjednačio sa Stuanijem, napadačem Girone, na listi strijelaca s 11 golova.