Arsenal položio oružje na St. James Parku

Svrake igraju zaista sjajano u posljednje vrijeme, a to je na svojoj koži danas osjetio Arsenal koji je izgubio na St. James Parku iako je poveo.

Nakon samo 14 minuta utakmice proradila je veza Aubameyang-Lacazette, a ovaj drugi je na veoma snalažljiv način pogodio za vodstvo svog tima. Ipak, prednost Topnika trajala je jako kratko, tačnije samo 15 minuta jer je u 29. minuti izjednačio Perez. To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta desio se potpuni preokret domaćih koji su u 68. minuti preko Ritchieja postigli gol i poveli 2:1. Do kraja meča Svrake su sačuvale prednost i pobijedile teškog rivala.

Newcastle se nakon ove pobjede nalazi na 10. poziciji sa 41 osovjenim bodom, dok je Arsenal ostao šesti na tabeli sa 13 bodova više od današnjeg rivala.