Zmajevi slavili u Zenici protiv Finske

Fudbalska reprezentacija BiH savladala je večeras na Bilinom polju u Zenici selekciju Finske rezultatom 3:2 u 4. kolu Lige nacija. Naš tim sada ima osam bodova i dva kola prije kraja na pragu je osvajanja prvog mjesta u grupi.

U preostale dvije utakmice sa Crnom Gorom i Rumunijom odlučivat ćemo sami o svojoj sudbini, te imamo veliku priliku da ostvarimo plasman u A Ligu nacija.

Naš tim je poveo već u 5. minuti. Poslije kornera Pjanića, finski nogometaš Vaisanen je povukao Džeku i sudija Georgi Kabakov je pokazao na penal. Odgovornost je preuzao Pjanić i sigurnim udarcem je pogodio za 1:0.

Uslijedio je još jači pritisak Zmajeva, a u 8. minuti mogli smo udvostručiti prednost. Nakon novog kornera Džeko je sjajno skočio i šutirao glavom, ali lopta je “lizala” stativu i otišla pored gola.

I onda šok. Nakon akcije po desnoj strani sam u našem kaznenom prostoru je ostao Pukki te je nakon prizemnog ubačaja Kallmanna pogodio za 1:1.

Primljeni pogodak nije nas obeshrabrio, a novu veliku šansu imali smo u 16. minuti. Duljević je šutirao, ali je sjajno odbranio golman Finske Hradecky.

Samo dvije minute kasnije uslijedila je kazna i Finska je povela. Hadžikadunić se jako loše postavio u odbrani, a nakon sjajnog pasa Pukkija, Kallman je sa sedam-osam metara matirao Šehića za vodstvo gostiju 2:1.

To nije bio kraj uzbuđenjima na Bilinom Polju u prvom dijelu. U 29. minuti Pjanić je poslao savršenu teledirigovanu loptu za Džeku, a on je rutinski pogodio za 2:2. Sudija je prvobitno svirao ofsajd, ali je nakon dodatnog pregleda VAR-a utvrđeno da naš kapiten nije bio u ofsajdu.

Džeko je sjajno našao prostor i u 58. minutu susreta, precizno šutirao s nekih 16-17 metara i pogodio za vodstvo našeg tima 3:2.

Liga nacija se nastavlja u septembru, a BiH očekuju dvije utakmice. Prvo ćemo 23. septembra dočekati Crnu Goru, a tri dana kasnije gostovat ćemo u Rumuniji.