Spektakl u Premiershipu: City u 90. minuti ostao bez pobjede, Arsenal opet kiksao

Ekipa Manchester Cityja remizirala je protiv Crystal Palacea rezultatom 2:2 na svom Etihadu, a bez pobjede je ostao i Arsenal koji je odigrao samo 1:1 protiv Sheffielda.

Crystal Palace je u vodstvo stigao u 39. minuti kada Tosun pogađa za 0:1, a onda u finišu Građani golovima Aguera dolaze do preokreta od 2:1. Kada su svi očekivali da će Građani sačuvati stečenu prednost, Fernandinho u 90. minuti postiže autogol za konačnih 2:2.

Arsenal je na svom terenu remizirao protiv Sheffielda rezultatom 1:1. Topnici su u vodstvo stigli u 45. minuti kada Martinelli pogađa za 1:0, a činilo se da će ekipa Mikela Artete doći do pobjede, no onda u 83. minuti Fleck pogađa za 1:1 i tako donosi bod svojoj ekipi.

Za goste je u ovom susretu igrao Muhamed Bešić koji je u igru ušao u 76. minuti, a on je u finišu imao jedan udarac koji je golman Arsenala Leno sigurno odbranio.

U preostalim mečevima, Brighton i Aston Villa, kao i West Ham i Everton, remizirali su rezultatom 1:1, dok je Norwich sa 1:0 bio bolji od Bournemoutha.

Southampton je na svom terenu imao vodstvo od 2:0 protiv Wolvesa, ali je na kraju ipak poražen sa 3:2.