Sjajni Cristiano Ronaldo potopio Eibar u gostima

U 28. kolu španske La Lige na Ipurui su se sastali Eibar i Real Madrid, a susret je završen pobjedom gostiju rezultatom 2:1.

U prvih pola sata nije viđena zanimljiva utakmica, a onda je Real iz prvog konkretnijeg napada stigao u vodstvo. Modrić je sjajno uposlio Ronalda, a Portugalac hladnokrvno matira Dmitrijevića za vodstvo Kraljeva.

U samom finišu prvog poluvremena ponovo su Ronaldo i Dmitrović bili u glavnim ulogama, no srbijanski golman je ovaj put sjajno intervenisao i odbio loptu u korner.

Eibar je izjednačio na samom početku drugog poluvremena. Korner je izveo Leon, Ramos je zaboravio čuvati Ramisa koji glavom neometan iz peterca pogađa za 1:1.

Samo šest minuta kasnije Modrić je nakon fenomenalnog solo prodora šutirao, ali je lopta otišla tik pored stative.

Nakon sat vremena igre ponovo je Ronaldo bio u prilici, izašao je sam na Dmitrovića, ali je golman Eibara sjajno odbranio.

Eibar je nakon toga zaigrao mnogo bolje i napravio je pravu opsadu gola gostiju, no napadači domaće ekipe nisu bili precizni u nekoliko navrata.

Kazna za promašaje stigla je u 84. minuti. Carvajal je ubacio sa desne strane u peterac, a Ronaldo glavom zakucava loptu u mrežu za konačnih 2:1. To je Ronaldu bio deseti pogodak u posljednjih pet utakmica u španskom prvenstvu i 18. ukupno.