Pogodak Džeke u slavlju Rome, Hernandez donio veliku pobjedu Milanu

Kompletirano je 14. kolo Serije A, a Edin Džeko je bio strijelac gola u pobjedi Rome nad Cagliarijem od 3:2.

Džeko je postigao možda i ključni gol u ovoj pobjedi Vučice, pošto je u 71. minuti svom timu vratio prednost nakon što je Cagliari stigao do poravnanja (1:1). Džeko je pogodio na asistenciju Karsdorpa koji je prošao po desnoj strani i Dijamanta pronašao usamljenog na petercu, te mu nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

Nakon toga je Mancini povisio na 3:1, da bi u nadoknadi golom iz penala Joao Pedro postavio konačnih 3:2.

U derbiju kola između Milana i Lazija viđen je fantastičan meč, a Rossoneri su u nadoknadi stigli do pobjede od 3:2. Milan je imao prednost od 2:0 nakon svega 17 minuta igre. Pogađali su za Rossonere Rebić i Calhanoglu, dok su potom poravnanje Nebeskoplavim donijeli Alberto i Immobile.

Činilo se da će ovaj derbi završiti podjelom bodova, ali onda u nadoknadi Theo Hernandez pogađa i donosi velika tri boda Milanu, koja ga ostavljaju na vrhu Tabele. Milan ima 34 boda, Inter je drugi s 33, a Roma je treća sa 27.

Rade Krunić je u dresu Milana odigrao cijeli meč, a zaradio je i žuti karton, dok Amer Gojak nije nastupio u iznenađujućem trijumfu Torina na gostovanju kod Napolija od 0:1.

Torinu je pobjedu na stadionu Diego Armando Maradona donio Izzo golom u 56. minuti.