Pjanić strijelac i asistent u Juventusovom demoliranju Sassuola

Ekipa Juventusa demolirala je Sassuolo na domaćem terenu u meču 23. kola talijanske Serije A, a Stara dama je na kraju slavila rezultatom 7:0.

Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da aktuelni prvak neće imati velikih problema da u ovom meču osvoji tri boda. Igrala se deveta minuta kada ja Alex Sandro pogodio za 1:0, a onda u 24. i 27. minuti Sami Khedira postiže dva pogotka i povećava vodstvo na 3:0.

Pred sam kraj prvog poluvremena, tačnije u 38 minuti, bh. reprezentativac Miralem Pjanić postiže izuzetno lijep pogodak i postavlja rezultat prvog poluvremena. Treba napomenuti da je bh. veznjak kod trećeg pogotka Stare dame asistirao Samiju Khediri.

U drugom poluvremenu Juventus je nastavio s napadima danas totalno indisponiranog Sassuloa, a još tri pogotka postigao je Higuain koji je od 63. do 83. minuti kompletirao hat-trick.

Milan je kao gost remizirao protiv Udinesea. Ekipa sa San Sira u vodstvo je stigla u devetoj minuti kada Suso postiže spektakularan pogodak s nekih 30 metara, a konačnih 1:1 postavljeno je u 76. minuti, osam minuta nakon što su Rossoneri ostali s igračem manje.

U preostalim mečevima, Atalanta je na svom terenu minimalno savladala Chievo, dok je Fiorentina kao gost porazila Bolognu rezultatom 2:1. Pobjedu na domećem terenu upisao je i Cagliari koji je protiv SPAL-a slavio rezultatom 2:0.