Navijači Porta evakuisani s napukle tribine, meč odgođen na poluvremenu

Susret 18. kola portugalske Primeire između Estorila i Porta prekinut je na poluvremenu nakon što je napukao dio tribine na kojoj su se nalazili gostujući navijači.

Među navijačima Porta koji su se nalazili na tribini zavladala je prava panika, a policija i osiguranje zbog straha od urušavanja brzo su ispraznili tribinu.

Zbog ograničenog vremena, navijači su se spustili na teren umjesto da napuste stadion, a nakon pauze od sat vremena odlučeno je da se meč ne može nastaviti s obzirom na to da je ustanovljeno da je napuknut potporni zid.

Meč između Estorila i Porta prekinut je nakon prvih 45 minuta, a domaća ekipa imala je prednost iz 16. minute kada je Eduardo postigao pogodak za 1:0. Ekipa Porta će u nastavku meča sigurno pokušati doći do pobjede s obzirom na to da nakon 17 odigranih utakmica ima jedan bod manje od prvoplasiranog Sportinga i dva više od Benfice.