Marseille ušao u finale Evropske lige protiv Atletica, arbitar Karasjov uništio susret u Salzburgu

Marseille je večeras s ukupnih 3:2 ušao u finale Evropske lige porazom u Salzburgu nakon produžetaka rezultatom 2:1, a susret je obilježio katastrofalni arbitar Sergej Karasjov koji je drastično oštetio obje ekipe.

Na prva veća uzbuđenja na utakmici se čekalo do 13. minute kada je Dabbur pokušao ugroziti gol gostiju sa ivice kaznenog prostora, no Pele je bio siguran i odbranio je njegov udarac, a u nastavku akcije iz velike daljine je pokušao Samassekou, ali je Pele bez problema uhvatio loptu.

Gosti su uzvratili u 18. minuti kada je nakon duge akcije lopta došla do Sansona koji šutira iz prve sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla metar pored Walkeove stative.

Marseille je zaprijetio nakon samo nekoliko sekundi igre u drugom poluvremenu, no Ocampos je iz odlične pozicije pogodio vanjski dio stative.

Samo 120 sekundi kasnije Payet je nakon kontranapada sjajno pronašao Germaina koji sa desetak metara hvata volej, Walke je samo pogledom ispratio loptu koja je prošla nekoliko centimetara pored stative.

Salzburg je poveo u 53. minuti majstorijom Haidare. 20-godišnji reprezentativac Malija je uzeo loptu na tridesetak metara od gola gostiju, prošao je četiri igrača Marseillea i pogodio sa ivice kaznenog prostora za veliko slavlje domaćih navijala na Red Bull Areni.

Pele je ponovo bio na iskušenju samo pet minuta kasnije, no uspio je nekako odbraniti Ramalhov udarac iz daljine.

U 65. minuti Salzburg je udvostručio prednost iz veoma sumnjive situacije. Najprije su igrači Marseillea tražili ofsajd, a u nastavku akcije Schlager je, čini se, uštopao loptu rukom i šutirao, Sarr je pokušao izblokirati njegov udarac, ali je skrenuo loptu u svoj gol.

Taj pogodak je da krila domaćim igračima da pokušaju stići i do trećeg pogotka, a u tome ih je u 72. minuti spriječio Pele koji je fantastičnom reakcijom zaustavio Hwangov pokušaj sa desetak metara.

Prečka domaćeg gola se zatresla samo minutu kasnije kada je Thauvin šutirao glavom sa desetak metara, ali je okvir gola spasio Salzburg.

Ako je kod drugog pogotka bila sporna situacija, u 87. minuti arbitar Karasjov je drastično i preočigledno oštetio Marseille. Thauvin je pokušao ubaciti loptu u kazneni prostor, a Čaleta-Car je zaustavio loptu rukom, no 38-godišnji Rus nije želio svirati penal za goste iako je bio samo nekoliko metara udaljen od hrvatskog igrača i vidio je dobro šta se desilo.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja i susret je otišao u produžetke.

Na prvo uzbuđenje u produžecima se čekalo do 99. minute kada je Berisha izveo korner, a Čaleta-Car je ostao sam na petercu i šutirao glavom, ali je Pele sjajno odbranio njegov udarac.

Marseille je do pogotka za prolazak u finale stigao u 116. minuti, a ponovo je ruski arbitar bio u centru pažnje. Zambo je šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio svog saigrača Ocamposa, a Karasjov je umjesto na gol-aut pokazao na korner.

Payet je izveo udarac iz ugla, odbrana Salzburga je zaboravila na Rolanda koji pogađa za 2:1.