KK Cazin uspješniji od Želje u polufinalu KUP-a USK

U Bihaću je odigran polufinalni suret KUP-a USK u košarci, a sastale su se ekipe KK Željo 1971 i KK Cazin.

Piše: Usksport.ba

Mladi košarkaši Želje 1971, predvođeni kapitenom iskusnim Denisom Mahmutovićem, nisu uspjeli parirati mnogo iskusnijoj ekipi Cazina, koja je sa pojačanjima pred
predstojeću sezonu, doista izgledala moćno na parketu SD Luke u Bihaću u ovoj utakmici

Već u prvoj četvrtini susreta Željo pravi mnogo greški u napadu i promašuje nekoliko zicera, a odbrana slabo reagira, pa KK Cazin poentira i završava sa prvom četvrtinom razlikom od devet koševa.

Iskusni Cazinjani predvođeni Halkićem, Memićem, Kapićem, te pojačanjima Radićem, Volašom, Dragonjićem i Svitlicom povećavaju prednost u drugoj četvrtini na čak osamnaest koševa razlike, a na odmor se ide rezultatom 56:29 u korist KK Cazina.

U trećoj četvrtini susreta ekipa Cazina je smanjila tempo pa je KK Željo 1971 mnogo bolje izgledao na terenu pa uspjeva u trećem djelu susreta ubaciti čak trideset i jedan koš ali nedovoljno da dobiju 3/4 jer KK Cazin uspjeva i ovaj dio susreta ubilježiti u svoju korist. Postižu trideset i tri koša, za dva koša više od Želje.

Posljednja četvrtina je ponovo u znaku iskusnih košarkaša Cazina, koji s lakoćom poentiraju u svoju korist i završavaju susret čak sa četrdeset i jednim košem razlike nad KK Željom 1971.

Konačan rezultat susreta glasi 78:119 u korist ekipe KK Cazin, koja je izborila plasman u finale KUP-a USK, a za protivnika će imati ljutog rivala KK Bihać.

KK ŽELJ0 1971 – KK CAZIN 78:119 ( 19:28, 10:28, 31:33, 18:30)

KK ŽELJ0 1971: Toromanović 3, Kurbegović 23, Ramić 4, Mahmutović 13, Gračanin 4, Mulić, Korčić 8, Majstorović 4, Kečanović 2, Muhamedagić 12, Omeragić 2, Begatović 3. TRENER: Bahrudin Kosatica

KK CAZIN: Halkić 27, Radić 17, Terzić 7, Adilagić 7, Ibrahimpašić 3, Tatarević 2, Kapić 9, Volaš 9 Memić 13, Dragonjić 9, Svitlica 16. TRENER: Emir Kapić