Kao da povrede ramena nije ni bilo: Nurkić odigrao sjajnu partiju u pobjedi Portlanda

Košarkaši Portland Trail Blazersa porazili su sinoć na domaćem parketu Orlando Magic sa 115:112.

Bila je ovo sjajna utakmica, puna preokreta, koja je na kraju ipak otišla na stranu domaće ekipe. Također, gledali smo i sjajan okršaj dva centra Jusufa Nurkića i Nikole Vučevića, ali o tome nešto kasnije.

Domaći su bolje otvorili meč i prvu dionicu su riješili u svoju korist rezultatom 33:30, da bi Orlando sjajno uzvratio u drugom periodu kojeg je dobio 33:22 i na poluvrijeme otišao sa prednošću.

Odlučujuća na ovom susetu je bila treća četvrtina koju je Portland dobio sa čak 19 razlike (40:21), pa na kraju spasa za Orlando nije bilo iako je u jednom trenutku posljednje četvrtine stigao do izjednačenja (108:108). Ipak, Portland je bolje odigrao sami finiš meča te upisao pobjedu.

Do trijumfa je domaće vodio fantastični Demian Lillard koji je ubacio čak 41 poena uz osam skokova i četiri asistencije. Dobar je bio i Stauskas sa 18 poena. Također, gledali smo sjajan okršaj Nurkića i Vučevića. Bh. reprezentativac je ubacio 16 poena, uhvatio čak 13 skokova te zabilježio pet asistencija, dok je Crnogorac imao učinak od 20 poena, osam skokova i sedam asistencija. Svemu dodajmo da je Nurkić na parketu proveo 33 minute, a iz igre je šutirao četiri od 11.