Cristiano Ronaldo potopio Atletico i doveo Real na prag finala Lige prvaka

Real Madrid je u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka savladao Atletico na stadionu “Santiago Bernabeu” rezultatom 3:0, a sva tri pogotka za Kraljeve je postigao Cristiano Ronaldo.
Real Madrid je dominirao od početka do kraja susreta, a već u 7. minuti je ozbiljno zaprijetio. Carvajal i Isco su odigrali dupli pas, desni bočni igrač Kraljeva je šutirao iskosa sa desne strane, Oblak je odbio loptu a Benzema se nije najbolje snašao u petercu i odbrana Atletica je izbila loptu u korner.

Oblak je ipak morao po loptu u svoju mrežu u 10. minuti. Casemiro je ubacio loptu sa desne strane, a Ronaldo sa šest metara glavom postiže pogodak za 1:0. To je portugalcu bio 101. pogodak u Ligi prvaka u karijeri.

Šest minuta nakon pogotka Kroos je izveo korner, Varane je glavom sjajno šutirao, ali je Oblak odbio loptu u korner. Nakon kornera Isco je šutirao sa ivice kaznenog prostora, a slovenski golman je još jednom intervenisao.

U 17. minuti Gameiro se iznenada našao u šansi, pokušao je proći Navasa, ali je golman Reala sjajno intervenisao i pokupio loptu ispred napadača Atletica.

Modrić je u 24. minuti pokušao ugroziti Oblaka, no lopta je nakon njegovog udarca sa dvadesetak metara otišla pored gola. Pet minuta kasnije Ronaldo je ubacio sa lijeve strane, Benzema je makazicama pokušao sa peterca, ali je lopta otišla tik pored stative gola gostiju.

Atletico je veliku priliku imao u 13. minuti. Griezmann je izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali umjesto šuta prevario je odbranu Reala i ubacio loptu u peterac, ali je Godin šutirao visoko preko gola.

Na početku drugog poluvremena Atletico je dva puta zaprijetio preko Carrasca i Kokea, ali Navas nije imao potrebu intervenisati nakon njihovih šuteva. Potom je uslijedio mirniji period igre sve do 73. minute kada je Ronaldo postigao svoj drugi pogodak na meču.

Benzema je primio loptu na ivici kaznenog prostora, “otresao” Godina i asistirao Ronaldu koji se uz dozu sreće oslobodio Filipe Luisa i potom silovito zakucao loptu kroz Oblakove ruke za 2:0. To je Ronaldu ujedno bio i 20. pogodak protiv Atletica u karijeri.

Do kraja susreta Real je prepustio loptu Atleticu i skoncentrisao se na kontranapade. Iz jednog takvog Kraljevi su u 86. minuti stigli i do trećeg pogotka koji je, čini se, već odlučio putnika u finale.

Lucas Vazquez je prošao po lijevoj strani i uputio loptu u peterac, Casemiro je prelijepo propustio loptu kroz noge i na taj način zbunio Oblaka, Godina i Savića, lopta je stigla do Ronalda koji je rutinski poslao loptu u mrežu i na taj način kompletirao svoj četvrti hat-trick u karijeri u Ligi prvaka.

Zanimljivo, Ronaldo je od devet posljednjih pogodaka Reala u Ligi prvaka postigao njih čak osam.

Revanš je za osam dana na “Vicente Calderonu”.