Bosna slavila u gostima kod Zrinjskog, Čelik pobijedio Spars Realway

Dva zaostala meča Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci odigrana su sinoć.

Potpuno neočekivano, ekipa Čelika je u Zenici razbila ambiciozne i favorizovane Sparse, a završeno je rezultatom 74:65.

Sparsi su bili za nijansu bolji rival u prvoj četvrtini, ali onda su stali. Tu se završava sve od igre gostiju, jer Čelik pravi nevjerovatnu seriju i dolazi do velike prednosti već prije odlaska na odmor.

U nastavku Zeničani su odigrali rutinski, pogađali koliko im je trebalo i upisali važan trijumf. Milivoje Božović je vodio Čelik do trijumfa sa 19 poena, dok je kod gostiju Kenan Kamenjaš postigao 20, ali nedovoljno da se spriječi poraz.

U duelu odigranom u Mostaru Bosna Royal je slavila na gostovanju Zrinjskom rezultatom 86:76.

Prva dionica ovog meča pripala je domaćinu minimalnom razlikom, a onda Bosna u drugoj četvrtini odlazi na veliku prednost. Studenti su drugi dio igre dobili sa čak 17 razlike i napravili su veliki korak ka pobjedi koju su kasnije upisali.

Refik Bašić je upisao 21 poen u pobjedničkom timu, 20 Aleksandar Sokolović, a 19 Dejan Jeftić. Kod Zrinjskog po 16 su postigli Sreten Knežević i Ervin Carble Lee.