Athletic Bilbao nakon preokreta savladao Barcelonu i osvojio Superkup

Barcelona je i sionćnastavila s jako lošim rezultatima u ovoj sezoni, jednoj od najgorih u novijoj historiji kluba, a u Sevilji ju je u finalu španskog Superkupa porazio Athletic Bilbao.

Slavio je klub iz Baskije nakon produžetka sa 2:3 i stigao do trofeja, te tako nanio novi težak udarac Koemanu i Kataloncima.

Barca je imala vodstvo od 2:1 do samog kraja regularnog toka utakmice pošto je dva puta pogađao Griezmann, a jednom na drugoj strani De Marcos, ali uslijedio je šok.

Bilbao je u 90. minuti stigao do poravnanja kada je Muniain ubacio iz slobodnjaka, a Villalibre poslao loptu u mrežu za 2:2 i otišlo se u produžetke.

Iskoristio je Bilbao brzo i u produžecima momentum koji je bio na njegovoj strani, te već u 94. minuti golčinom Inaki Williamsa stiže do vodstva od 2:3.

Do kraja nije bilo promjene, a finiš meča je obilježio crveni karton koji je dobio Lionel Messi pošto je udario protivničkog igrača Villalibrea.

Miralem Pjanić je priliku za igru dobio u 88. minuti kada je zamijenio Pedrija, a tako nije uspio stići do svog prvog trofeja u Barceloni u koju je stigao ljetos.

Izvor: Vijesti.ba / SC