Zrinjski poražen na Koševu, Široki Brijeg slavio protiv Želje na Pecari

Odigrana su dva derbija, a kako je već sve od ranije poznato, ekipe su zaigrale nešto ofanzivnije, bez većeg opterećenja.

Prvi poraz u Ligi za prvaka, ali i od novembra, pretrpio je aktuelni prvak Zrinjski, koji je na Koševu izgubio od Sarajeva sa 4:1.

Bordo tim je već nakon prvog poluvremena imao tri gola prednosti. Mrežu Plemića pogađali su Sarić, Ahmetović i Kuzmanović. Zrinjski u drugom dijelu dolazi do pogotka preko bivšeg igrača Sarajeva Handžića, da bi Kuzmanović drugim golom na meču stavio tačku na “i”.

Na Pecari su fudbaleri Širokog Brijega slavili protiv Željezničara rezultatom 3:1.

U ovom duelu u prvom planu bio je oproštaj Ivankovića i Wagnera od aktivnog igranja fudbala, dok se od navijača oprostio i Menalo, koji na kraju sezone odlazi u Dinamo.

Tri gola viđena su u prvom poluvremenu. Matić je matirao Kjosevskog u 7. minuti, da bi Menalo u 28. miunti pogodio za 2:0. Sinan Ramović je tri minte kasnije vratio u igru.

Ipak, Širokobriježani su do kraja meča preko Marića postigli još jedan gol i riješili pitanje pobjednika.

Gostujuću pobjedu upisao je Radnik, Semberci su u kanjonu Vrbasa savladali Krupu sa 3:1.

U posljednjem kolu igraju Željezničar – Sarajevo, Radnik – Široki Brijeg, Zrinjski – Krupa.

Poredak: Zrinjski 66, Željezničar 60, Sarajevo 56, Široki Brijeg 55, Radnik 44, Krupa 40