Treći ovosezonski poraz Sparsa u ABA 2 ligi

Košarkaši Sparsa iz Sarajeva izgubili su u Domžalama od domaćina Helios Sunsa rezultatom 76-69.

Domaćini su u prvoj četvrtini poveli za čitavih 13 poena razlike, što je bilo i presudno za pobjedu. Sarajevski košarkaši pokušali su se vratiti u utakmicu, pa već narednu sezonu pobjeđuju za 8 poena.

Iako se Helios nalazio na samom dnu tabele, a naši košarkaši bili potpuni favoriti nije puno uticalo na rezultat. Već u trećoj četvrtini povećavaju vodstvo, te pobjeđuju tu sezonu sa pet poena razlike. Četvrtu su izgubili za tri poena, ali to nije puno uticalo na rezultat.

Sarajevski Sparsi ovom pobjedom premjestili bi se na prvo mjesto tabele, sa utakmicom više od Primorskog.

Najbolji od naših košarkaša bili su Ibrahim Durmo i Draško Albijanić sa po 15 koševa, dok su za domaćina najbolje susret odigrali Blaž Mahkovic i Đoko Šalić sa po 20 poena.

Ovo je treći ovosezonski poraz Sarajlija u ABA 2 ligi.