Ipak, srbijanski ministar policije je pored izjave o broju učesnika, tražio i krivce za demonstracije protiv aktuelne vlasti, pa je tako direktno optužio Hrvatsku radioteleviziju (HRT) za, kako je naveo, huškanje na nasilje na ulicama.
“HRT-u je bilo važno da kaže da izvještava iz grotla građanskih protesta, samo što nisu pozvali na rušenje vlasti u Srbiji. Takav način izvještavanja je sve samo ne profesionalan”, kazao je Stefanović.
Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić poručio je da neće udovoljiti zahtjevima demonstranata.
S obzirom da javni servis Srbije (RTS) nije pridavao veliku pažnju demonstracijama u Beogradu, veliki broj korisnika Twittera je negodovao zbog toga. Poručili su da je žalosno da na HRT-u moraju pratiti dešavanja sa protesta, a ne na RTS-u.
Prema procjenama organizatora na beogradskim ulicama u protestnoj šetnji bilo je više od 30.000 osoba koje su protestvovale protiv aktuelne vlasti u Srbiji na čelu sa predsjednikom Aleksandrom Vučićem. Događaj koji je pokrenuo proteste “Stop krvavim košuljama” bio je fizički napad na lidera opozicione Levice Srbije Borka Stefanovića i još jednog predstavnika te stranke u Kruševcu 23. novembra.
U Beogradu je bio novinar HRT-a Dragan Nikolić koji se uživo javio za vrijeme trajanja protesta.