Očajni Bayern poražen u Leverkusenu, Borussia uvećala prednost na vrhu

Gosti su u prvom poluvremenu bili za nijansu bolji protivnik, a nagrada je stigla četiri minute prije odlaska na odmor. Muller je sjajno pronašao Goretzku u šesnaestercu, koji glavom postiže gol za 0:1.

Već na otvaranju drugog dijela Bayer je poravnao rezultat nakon fenomenalnog gola Baileya iz slobodnog udarca.

Samo deset minuta kasnije totalni preokret i veliki šok za Bavarce. Sjajnu kontru je istrčao Bellarabi, a potom uposlio Vollanda koji postiže pogodak za 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Alario tri minute prije kraja susreta.

Eintracht i Borussia Dortmund su podijelili bodove na Commerzbank-Areni odigravši neriješeno 1:1.

Reus je sredinom prvog poluvremena na asistenciju Guerreira doveo Milionere u vodstvo, ali je Jović iskoristio dodavanje Da Coste u 36. minuti i izjednačio rezultat.

Borussia je imala veći posjed lopte u nastavku meča, ali nije stvorila više šansi od domaćina pa je remi najrealniji ishod današnje utakmice.