Napoli iskoristio kiks Juventusa, Zukanović postigao autogol protiv Džekine Rome

Nogometaši Napolija pobijedili su na San Paolu u okviru 33. kola Serije A ekipu Udinesea rezultatom 4:2.

Gosti su dva puta imali vodstvo golovima Jankta i Ingelssona, ali se Napoli uspio vratiti i preokrenuti rezultat. Strijelci za domaću ekipu bili su Insigne, Albiol, Milik i Tonelli.

Napolitancima je na ruku išao i kiks Juventusa, koji je odigrao samo 1:1 u gostima kod Crotonea. Alex Sandro je doveo goste u vodstvo u 17. minuti, a vrijedan bod domaćinima donio je sjajnim pogotkom Simy u 65. minuti. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić zbog povrede mišića nije bio u kombinaciji za ovaj meč Juventusa.

Napoli je tako smanjio zaostatak u odnosu na Juventus na četiri boda, a upravo će ova dva rivala ukrstiti koplja u narednom kolu Serije A.

Roma je slavila na Olimpicu protiv Genove rezultatom 2:1. Under je u 17. minuti doveo domaće u vodstvo. Početkom drugog poluvremena nespretno je reagovao bh. reprezentativac Ervin Zukanović i Roma dolazi do sigurne prednosti.

Konačnih 2:1 postavio je Lapadula pola sata prije kraja meča. I Zukanović i kapiten reprezentacije BiH u pobjedničkoj ekipi Edin Džeko odigrali su 90 minuta za svoje timove.

Pravu ljepoticu na Artemio Franchiju odigrali su Fioretnina i Lazio, a gosti su slavili pobjedu rezultatom 4:3. Za domaće je hat-trick upisao Veretout, dok su za Rimljane pogađali dva puta Alberto, Caceres i Anderson. Bivši bh. reprezentativac Senad Lulić u igru u pobjedničkoj ekipi ušao je u 72. minuti meča.