Manchester City i Inter posljednja dva učesnika polufinala Lige prvaka

Inter je večeras remizirao s Benficom u revanš susretu četvrtfinala Lige prvaka i zakazao milanski derbi u narednoj rundi elitnog takmičenja Evrope.

Podsjetimo, Nerazzurri su slavili u prvom meču sa 0:2, da bi večeras na stadionu Giuseppe Meazza odigrali 3:3.

Inter je poveo u 14. minuti. Edin Džeko je dobio duel na polovici Benfice, ali je tražio ruku. Dok je on to radio, Lautaro Martinez je uzeo loptu i dao do Nicola Barelle, koji se iskosa na desnoj strani okrenuo na lijevu nogu i onda prekrasnim udarcem pogodio suprotne rašlje za 1:0.

Benfica je izjednačila u 38. minuti, kada je Aursnes glavom loptu zakucao u mrežu za 1:1.

Sve dileme o plasmanu u polufinale otklonio je Lautaro Martinez u 65. minuti. Lijepa akcija Intera, Dimarco je probio lijevu stranu i sjajno našao Argentinca na petercu koji zakucava loptu u gol za 2:1.

To ipak nije bilo sve jer je rezervista Joaquin Correa u 78. minuti pogodio za 3:1, a zatim Antonio Silva četiri minute prije kraja smanjio na 3:2. Petar Musa je zatim poentirao za konačnih 3:3 u nadoknadi.

Džeko je igrao do 76. minute, kada ga je zamijenio Romelu Lukaku.

Inter će u polufinalu igrati protiv Milana. Edin Džeko protiv Radeta Krunića. Jedan Zmaj ide u veliko finale…

U drugom meču Bayern i Manchester City su odigrali neriješeno. To znači da Građani idu dalje, s obzirom da su u prvom meču slavili sa 3:0.

City je mogao povesti u 36. minuti, ali Erling Haaland nije iskoristio penal, već je pucao iznad gola Bavaraca.

Norvežanin se iskupio u 57. minuti. Bayern je imao fantastičnu šansu, Coman je napravio dar-mar, ali Bavarci nisu zabili. Nakon ispucane lopte Haaland je stigao do nje, blizu njega je bio tragičar iz prvog susreta Upamecano, koji se poskliznuo i Norvežaninu nije bilo teško zabiti.

Izjednačio je Kimmich s bijele tačke sedam minuta prije kraja. prethodno je Akanji igrao rukom u svom šesanestercu.

Meč je zaključen rezultatom 1:1. Manchester City će igrati protiv Reala u polufinalu.

Izvor: Vijesti.ba / SC