Hrvatska pokazala kvalitet i sigurnom igrom savladala Nigeriju

Nogometna reprezentacija Hrvatske pobjedom protiv Nigerije otvorila je Svjetsko prvenstvo u Rusiji, a Vatreni su na stadionu Kaliningrad slavili rezultatom 2:0.

Hrvatski selektor Zlatko Dalić od prve minute izašao je s ofanzivnom formacijom i na teren je poslao četiri napadača – Mandžukića, Kramarića, Rebića i Perišića, a nakon uvodnih minuta u kojem nije bilo šansi, prvi je zaprijetio Mandžukić koji šutira preko gola.

Tempo igre nakon toga je opet pao, obje ekipe pokušale su kroz individualni kvalitet doći do prilike, a onda u 32. minuti Hrvatska dolazi do vodstva. Modrić je izveo korner s desne strane, Rebić prebacuje loptu s prve stative, ona dolazi do Mandžukića koji šutira, a na putu prema golu pogađa Etoboa i završava u mreži za vodstvo od 1:0.

Pogodak koji su postigli kao da je dao krila Hrvatskoj, a u 39. minuti Rakitić je centrirao za Kramarića, no njegov udarac odlazi preko gola. Bila je to ujedno i posljednja šansa u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme otvoreno je opreznom igrom Hrvatske, Nigerija je imala tek nekoliko kornera, ali bez veće opasnosti po gol Subašića. U 60. minuti Dalić je iz igre izvadio Kramarića, a ubacio Brozovića, čime je dodatno dobio na mirnoći u sredini terena.

Pitanje pobjednika odlučeno je u 70. minuti. Mandžukića je u kaznenom prostoru nepropisno zaustavio Troost-Ekong, sudija Ricci pokazuje na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Luka Modrić koji loptu šalje u jednu, golmana Uzohoa u drugu stranu za vodstvo Hrvata o d 2:0.

Do kraja meča Nigerija je pokušala stići makar do utješnog pogotka, ali u tome nisu uspjeli, a posljednju priliku na meču imao je Mateo Kovačić u 92. minuti kada je iz čiste situacije šutirao ravno u golmana.

Ovom pobjedom, Hrvatska je zauzela prvo mjesto u grupi D s tri osvojena boda, dva više od Argentine i Islanda koji su remizirali rezultatom 1:1.