Evropsko prvenstvo ostaje samo san: Rukometni Zmajevi poraženi u Beču

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela plasirati na Evropsko prvenstvo nakon što je u posljednjem kolu kvalifikacija poraženi na gostovanju kod Austrije rezultatom 34:32.

Naši najbolji rukometaši nešto slabije su otvorili meč, pa smo u 4. minuti imali tri gola zoastatka. Domaćini su imali vodstvo 4:1. Do 9. minute susreta smanjili izjednačili smo na 5:5, a potom s još tri o gola (serija 4:0) stigli do vodstvo 8:5.

Do kraja prvog poluvremena su se uspjeli vratiti u igru, ili bolje reći poljski arbitri držali su ih u igri s velikim brojem isključenja za naš tim.

Na kraju prvog poluvremena naš tim je imao minimalno vodstvo, ali nas je jedna loša bačena kontra Grahovca koštala toga da na poluvrijeme odemo s minimalnim vodstvom. Ipak, Austrijanci su uspjeli zabiti za 17:17, ali i “izvući” još jedno isključenje za našu selekciju.

U nastavku meča igralo se gol za gol. Iako je vodstvo uglavnom bilo na strani našeg nacionalnog tima.

Petnaest minuta prije kraja utakmice desio se pad u igri naše reprezentacije, a Austrijanci su to znali iskoristiti. Naše poklone pretvarali su u brze kontre, a Marka Panića, koji nas je držao u igri, stao je šut, kao i ostale naše rukometaše.

Seriju Austrije od 4:1, 14 minuta prije kraja uspio je prekinut gol Terzića sa sedam metara kojim je smanjio na 28:26, a potom je uslijedio totalnih krah u igri izabranika Bilala Šumana. Austrijanci su se brzo odlijepili na “plus 5” i deset minuta prije kraja poveli sa 31:26

Golovima Burića i Ovčine smanili smo na 31:28, ali već u narednom napadu Austrije Buriće je zbog trećeg isključenja zaradio crveni karton.

Stečenu prednost iz našeg kriznog perioda domaće selekcija je znala sačuvati i na kraju zasluženo slaviti rezultatom 34:32.