Dobra partija Muse u pobjedi Reala na otvaranju nove sezone u Španiji

Košarkaši Real Madrida na ostvaranju nove sezone ACB lige savladali su poslije velike borbe Girona 88:94. Kraljevski klub pogodio je čak 17 trojki u ovom meču.

Džanan Musa odigrao je najviše minuta u prvom ligaškom meču sezone u dresu Reala. Bišćanin je proveo nešto više od 28 minuta na parketu i za to vrijeme ubacio 15 poena i podijelio 4 asistencije. Utisak Zmaja kvari 5 izgubljenih lopti.

Mario Hezonja bio je najefikasniji kod Reala sa 23 poena i 7 skokova. Pored Muse pridružili su se Yabusele (18 poena, 5 skokova i 3 asistencije, 4 izgubljene lopte), a dvocifreni sa po 11 ubačaja bili su Llull (7 asistencija) i Rodriguez.

Gironu je predvodio dvojac Kameron Taylor (22 poena, 5 skokova i 6 asistencija) i Marc Gasol (19 poena, 7 skokova i 7 asistencija).

Prvu četvrtinu odlično je otvorila je ekipa Girone, predvođena Marcom Gasolom. Domaća ekipa imala je protiv Madriđana dva puta po +12, prvi put poslije serije 11:0 u prvoj dionici.

Pred kraj prvih 10 minuta igre Girona je imala 20:8. Ali tri vezane trojke dovele su tim Jesusa Chusa Matea do 20:17.

Početak druge dionice meča Real je serijom 10:0 preokrenuo i poveo. Najzaslužniji za povratak bio je Mario Hezonja, koji je u prvih 20 minuta utakmice ubacio četiri trice.

Hrvatski reprezentativac završio je poluvrijeme sa 18 poena, a kraljevski klub imao je i +10, ali je na odmor otišao sa jednim poenom manje 36:45.

Treća četvrtina počela je dobro za Real. Chusova ekipa imala je dvocifrenu prednost, ali su košarkaši Aita Garcije Renesesa brzom igrom napravili kasnije seriju 6:0 i došli na samo pola koša zaostatka (55:56).

Raspucao se aktuelni prvak Španije pred kraj četvrtine i serijom 13:2, ušao u odlučujućih 10 minuta sa 12 poena viška.

Iako su Kraljevi imali +14 početkom posljednje četvrtine, nije se predavala Girona i stigal je na -4 nešto manje od 5 minuta prije kraja.

Tada Džanan Musa pogađa jako važnu trojku i odvodi Real na +7 (72:79), ali i dobija nesportsku ličnu zbog toga što je prstom aludirao da želi ušutkati dvoranu. Kasnije se izvinio bh. košarkaš domaćim navijačima i svojim saigračima.

Odigrao je Džanan i važnu rolu sa dvije bitne nesebične asistencije Llullu i Rodriguezu kada se Real odlijepio ponovo na dvocifrenu prednost.

Girona je uspjela na kraju koliko toliko ublažiti poraz na jednocifrenu razliku 88:94.

Izvor: Vijesti.ba / N1