Dobra partija Jusufa Nurkića u novoj pobjedi nezaustavljivih Blazersa

Gosti su bolje otvorili utakmicu i već nakon prve četvrtine su imali 11 poena prednosti. U drugoj dionici Blazersima je ulazilo gotovo sve što su pucali. Postigli su čak 42 poena u ovom dijelu te na odmor otišli uz velika 23 poena prednosti.

Cavaliersi su se probudili tek u trećoj četvrtini kada su igrali sjajno u odbrani i zaustavili goste na svega 17 poena i uoči posljednje dionice smanjili prednost na samo četiri poena. Ipak, Blazersi pokazuju kvalitet u završnici i dolaze do sigurne i zaslužene pobjede.

C. J. McCollum je bio najbolji pojedinac utakmice s 35 poena i sedam skokova, a veliku podršku imao je u Damianu Lillardu koji je ubacio 21 poen i imao osam asistencija. Kod domaćih se istakao turski košarkaš Cedi Osman s 27 poena i sedam skokova.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je postigao 15 poena te imao osam skokova i četiri asistencije za 29 minuta provedenih na parketu u dresu pobjedničke ekipe.

Blazersi su na četvrtom mjestu Zapadne konferencije s omjerom 37 pobjeda i 23 poraza, dok su Cavaliersi na 14. poziciji istoka s omjerom 14-47.