Boston poveo sa 2:0, Cavsima nedovoljan ni Jamesov triple-double

Košarkaši Boston Celticsa poveli su s 2:0 u finalu istočne konferencije NBA lige, nakon što su sinoć u drugom domaćem meču bili bolji od Cleveland Cavaliersa sa 107:94.

Boston je oba meča dobio u svom “TD Gardenu”, a nikada nije izgubio seriju playoffa koju je poveo s 2:0.

Celticsi su do pobjede došli na krilima Jaylena Browna koji je ubacio 23 poena, Terry Rozier je dodao 18, a Al Horford 15 poena i deset skokova.

S druge strane, Clevelandu za pobjedu nije bilo dovoljno ni “triple-double” LeBrona Jamesa, odnosno 42 poena, 12 asistencija i deset skokova.

James je ubacio 21 od 27 poena Clevelanda u prvoj četvrtini, međutim nakon sudara s Jasonom Tatumom u prvom poluvremenu, u nastavku utakmice nije igrao u istom intenzitetu, te su Celticsi drugo poluvrijeme dobili s 59:39. U timu Clevelanda raspoložen je bio i Kevin Love s 22 poena i 15 skokova.

Serija se nastavlja u Clevelandu, a naredni meč će biti odigran u subotu, 19. maja.