Preokret u Milanu: Ibrahimović strijelac, poraz Ronalda i Pjanića

Krunić igrao od 82. minute, Begović ostao na klupi

Nogometaši Milana napravili su veliki preokret i u derbiju 31. kola italijanske Serije A sa 4:2 razbili su aktuelnog prvaka i lidera, ekipu Juventusa.

„Stara dama“ iz Torina, za koju je do izmjene u 69. minuti igrao naš reprezentativni veznjak Miralem Pjanić, vodila je sa 2:0 pogocima Adrijena Rabijoa (Adrien Rabiot, 47. minut) i Kristijana Ronalda (Cristiano, 53).

No, tada su proradili „Rosoneri“. Redom su pogađali Zlatan Ibrahimović (62, penal), Frank Kesi (Kessie, 66), Rodrigo Leao (67) i Ante Rebić (80) za veliki trijumf domaćih.

Ibrahimović pogađa sa penala

U 82. minuti na teren je kod domaćih ušao bosanskohercegovački veznjak Rade Krunić, dok je golman Asmir Begović ostao na klupi.

Milan se sada popeo na petu poziciju i ima 49 bodova. Juventus je sedam kola prije kraja i dalje prvi sa 75 bodova, ali je propustio šansu da se još više odvoji od najbližeg pratioca Lacija, koji ima 68.

Rimljani su danas poraženi na gostovanju kod Lečea sa 1:2.

Izvor: sport.avaz.ba