Počelo 26. Svjetsko rukometno prvenstvo: Nijemci pobijedili ujedinjenu Koreju

Ovo prvenstvo je kao prvo u historiji koje se održava u više zemalja te prvo na kojem će nastupiti zajednički tim Južne i Sjeverne Koreje.

Nošeni sjajnom podrškom s tribina, Nijemci su od prve minute zaigrali s velikom željom da što prije dođu do sigurne prednosti, a serijom od 3:0 na početku meča stigli su u prvo ozbiljne vodstvo od 6:2. Selekcija Koreje na početku je držala egal, ali s tri brza pogotka sredinom prvog poluvremena Njemačka je stigla do vodstva od 11:6.

Do poluvremena su domaći igrači nastavili s puno boljom igrom u napadu, a nakon prvih 30 minuta rezultat je glasio 17:10.

Pitanje pobjednika već tada je bilo jasno, a da Nijemci do kraja meča neće imati problema, bilo je jasno već na početku drugog poluvremena kada serijom od 4:0 dolaze do vodstva od 11 pogodaka razlike, što su do kraja mirno čuvali i meč su lagano priveli kraju.

Kod Njemačke je najviše pogodaka postigao Gensheimer (7), a kod Koreje su po četiri pogotka postigli Dong-hyun Park i Tan Kang.