Manchester City savladao Arsenal i peti put osvojio Carabao Cup

Nogometaši Manchester Cityja su u finalu na Wembleyju savladali Arsenal rezultatom 3:0 i na taj način peti put osvojili engleski Carabao Cup.

Nogometaši Arsenala su prvi zaprijetili na meču, ali je Aubameyang iz dobre pozicije šutirao pravo u Brava.

Manchester City je na meču tri puta šutirao u okvir Ospininog gola i sva tri puta Kolumbijac je morao po loptu u svoju mrežu.

U 18. minuti Bravo je uputio dugu loptu, lopta je preletjela Mustafija, a taj poklon je iskoristio Aguero i lobovao Ospinu za 1:0.

Početkom drugog poluvremena Građani su u razmaku od samo sedam minuta postigli još dva pogotka za rutinski trijumf. Najprije su igrači Cityja u 58. minuti nakon kornera izveli prekrasnu akciju kojiu je pogotkom završio Kompany za 2:0, a potom je u 65. minuti David Silva rutinski pogodio za konačnih 3:0.

U redovima Arsenala Sead Kolašinac je igrao od 26. minute kada je zamijenio povrijeđenog Monreala.

Manchester City je do ovog trofeja ranije dolazio u sezonama 1969/70, 1975/76, 2013/14 i 2015/16, dok je Arsenal ostao na dvije titule (1986/87 i 1992/93). Arsenalu je ovo ujedno bio i šesti poraz u finalima.