Ludnica za kraj sezone: Inter ide u Ligu prvaka, Nebeskoplavi ostaju luzeri!

Rasprodani Olimpico bio je krcat, a sve je počelo fantastičnom koreografijom na istočnoj tribini koju su priredili navijači Lazija. Više od 60.000 ljudi došlo je uživo pogledati direktni okršaj Lazija i Intera za Ligu prvaka, a večeras su se dva kluba među kojim odnosni nikada nisu bili zategnuti, čak i prijateljski, pretvorili u najljuće rivale i krenuli u veliki fudbalski rat.

Utakmica počinje sjajno za Lazio. Igrao se deveti minut kada je Milinković-Savić prošao po strani i uposlio Marušića, koji topovski šutira i pogađa Perišića u lice. Lopta mijenja smijer, vara Handanovića i ulazi u gol za erupciju oduševljenje domaćih tifoza. Lazio je bio bolji na otvaranju utakmice i zaslužio je da povede, ali su do vodstva došli uz mnogo, mnogo sreće.

U narednih desetak minuta viđene su dvije velike šanse, po jedna na obje strane. Prvo je Icardi iz idealne situacije šutirao pored gola, da bi potom Milinković-Savić iz slobodnog udarca uzdrmao stativu iako je Handanović već bio savladan.

U 29. minuti, Inter stiže do poravnanja. Nakon jednog kornera i velike gužve u petercu Lazija, D'Ambrosio se dobro snalazi i pogađa za 1:1. Domaći su se žalili da je Interov defanzivac faulirao golmana Strakoshu, tražili su da se upotrijebi VAR ali je Rocchi i bez pregledavanja snimka pokazao na centar.

Dvanaest minuta kasnije, Lazio ponovo stiže u prednost. Fantastičan kontranapad izveli su domaći fudbaleri, Lulić je u stilu Inieste proigrao Andersona koji rutinski matira Handanovića za novo vodstvo Nebeskoplavih i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, sve do 78. minute kada je dosuđen jedanaesterac za Inter. Penal je skrivio De Vrij, budući igrač Nerazzurra, a Icardi pogodio za 2:2. Samo minutu kasnije, Lulić se pretvara u tragičara jer pravi prekršaj na sredini terena i sasvim zasluženo dobija drugi žuti karton i Lazio ostaje sa igračem manje.

U 81. minuti, Inter stiže do potpunog preokreta. Gosti su izveli korner nakon kojeg je Matias Vecino zabio za 3:2 i šok na Olimpicu. Do kraja utakmice, domaći nisu imali snage da naprave nešto više i ostali su bez Lige prvaka, iako su tokom većeg dijela sezone bili među četiri najbolje ekipe.

Inter je zahvaljujući ovoj pobjedi završio na četvrtom mjestu Serije A i naredne sezone će igrati u Ligi prvaka. Laziju ponovo predstoji nastup u Evropskoj ligi, što će u rimskom klubu biti okarakterisano kao neuspjeh.