Kofere pakuje i Ronaldo: Cavani srušio Portugal i zakazao okršaj sa Francuskom

Poslije Lionela Messija, kofere za odlazak iz Rusije, odnosno sa Svjetskog prvenstva, sprema još jedna planetarna zvijezda, Cristiano Ronaldo.

Prvak Evrope je svoj put na Mundijalu završio u osmini finala. Od Portugala je u Sočiju bio bolji Urugvaj sa 2:1.

Junak pobjede Urugvajaca je Edinson Cavani, koji je postigao oba gola za svoj tim. Cavani je teren napustio zbog povrede u 74. minuti, a na svom kontu ima tri postignuta gola.

Poveo je Urugvaj iz prve prave prilike ne meču. Sve je odlično uradio dvojac Cavani – Suarez. Napadač PSG-a je odličnim pasom uposlio Suareza, a onda se uputio prema šesnaestercu Portugala, gdje ga je dočekao vrhunski centaršut igrača Barcelone. Cavani ovakve prilike ne propušta, glavom je poslao loptu u mrežu. Rui Patricio bio je nemoćan.

Rezultat se nije mijenjao do 55. minute. Granitna odbrana Urugvaja čije konce drže Gimenez i Godin nije popuštala. A onda je uslijedio jedan prekid, Pepe je zaboravljen, a iskusni defanzivac glavom posprema loptu iza leđa Muslere za 1:1.

Slavlje Portugalaca trajalo je svega sedam minuta. Ponovo je za evropske prvake bio koban Cavani. Sjajnim udarcem u dalji ugao ostavio je portugalskom golmana bez ikakvih šansi, što je bio i konačan ishod meča.

Urugvaj će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske. Posljednji put Urugvaj se plasirao među osam najboljih na Mundijalu 2010. godine.

Osmina finala Svjetskog prvenstva nastavlja se sutra mečevima Španija – Rusija i Hrvatska – Danska.

Izvor: Faktor