Juventus nakon produžetka izbacio Genou

Fudbaleri Juventusa teže od očekivanog slavili su protiv Genoe rezultatom 3:2, nakon produžetaka, i tako izborili četvrtfinale Coppa Italije.

Juventus je kao veliki favorit dočekao Đenoveze, a tako je i krenuo meč. Već nakon nešto više od 20 minuta, domaći su imali dva gola prednosti.

Već u drugoj minuti Dejan Kuluševski je pogodio za vodstvo Stare dame, da bi Alvaro Morata udvostručio prednost u 23. minuti. Činilo se tada da Juve gazi ka četvrtfinalu.

Ipak, igrao se 28. minut kada je Lennart-Marten Czyborra pogodio glavom i tako vratio nadu Genoi. Rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

U nastavku je Juventus želio riješiti pitanje pobjednika, ali nije uspio, pa se desilo ono što su najmanje očekivali domaći. Petnaest minuta prije kraja Filippo Melegoni je pogodio lijepo za 2:2, pa se otišlo u produžetke.

Tu se junakom ispostavio mladi Hamza Rafia, 21-godišnji Tunižanin, koji postiže gol i odvodi svoj tim u četvrtfinale.

Izvor: Vijesti.ba