Herojska pobjeda Zmajića na EP: Dva puta gubili i slavili sa 3:2!

Kadetska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je herojsku pobjedu na Evropskom prvenstvu u Engleskoj.

Naši reprezentativci dva puta su gubili od Danske, a na kraju su slavili pobjedu sa 3:2 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale.

Dygr je doveo Dansce u vodstvo u 7. minuti, što je bio rezultat prvog dijela. No, Zmajići su “eksplodirali“ u drugom dijelu. Malik Memišević je u 47. minuti izjednačio na 1:1. Bh. tim je bio bolji u nastavku, ali je u 70. minuti Kirkeby sa bijele tačke pogodio za novu prednost Danaca.

Ipak, tu nije bio kraj. Memišević je svojim drugim golom samo dvije minute kasnije izjednačio na 2:2, a rezervista Nikolić je u 75. minuti pogodio za 3:2.

U drugom susretu (8. maj) BiH će se sastati sa Belgijom (20 sati), a grupnu fazu okončat će utakmicom protiv Irske koja se igra 11. maja (14 sati). Plasman u četvrtfinale izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz grupe.

Danska – Bosna i Hercegovina 2:3 (1:0)

Stadion Unierziteta Lafboro. Sudija: Juri Fricher (Estonija). Sudije asistenti: Yuriy Tikhonyuk (Kazahstan), Vytis Snarskis (Litvanija). Strijelvi: 1:0 – Dyhr (7), 1:1 – Memišević (47), 2:1 – Kirkeby (71-pen), 2:2 – Memišević (72), 2:3 – Nikolić (76).

DANSKA: Andreas Sondergaard, Mathias Ross Jansen, Tobias Pajbjerg Anker, Christoffer Rafn Petersen, Jacob Steen V Christiansen (64. Jeppe Pedersen), Oliver Marc Rose-Villadsen (71. Gustav Bush Trend Mogensen), Muamer Brajanac (64. Andreas Markvad Kirkeby), Nikolas Landberg Dyhr, Gustav Tang Isaksen, Morten Frendrup, Tjomas Gundelund Nielsen. Selektor: Michael Pedersen.

BOSNA I HERCEGOVINA: Luka Kačavenda, Elvir Muminović, Dino Islamović, Dragan Matković (47. Alen Mehić), Stefan Rankić. Robert Voloder, Ajdin Hasić, Denil Badžak (73. Nemanja Nikolić), Andrej Đokanović, Malik Memišević, Armin Šarić (64. Kristijan Stanić). Selektor: Zoran Erbez.