Hardenu pripao obračun s Dončićem i to nakon nevjerovatne završnice meča

Košarkaši Houston Rocketsa pobijedili su u Orlandu nakon produžetka ekipu Dallas Mavericksa rezultatom 153:149 i to nakon velikog preokreta u samom finišu meča.No, krenimo redom. Da će susret biti ujednačen moglo se naslutiti već nakon prve četvrtine koja je okončana neriješenim rezultatom 42:42. Mavericksi su do poluvremena odigrali sjajno i ipak na odmor otišli s 10 poena prednosti.

Nisu se Rocketsi uspjeli primaći svojim rivalima sve do posljednje četvrtine kada su došli do nevjerovatnog izjednačenja, iako su Mavericksi imali 45 sekundi prije kraja +7. U dramatičnom produžetku uslijedio je i potpuni preokret te zaslužena pobjeda Rocketsa.

Bio je ovo i okršaj dvije velike zvijezde Jamesa Hardena i Slovenca Luke Dončića. Harden je na kraju imao 49 poena, dok je Dončić ostvario triple-double od 28 poena, 13 skokova i 10 asistencija. Odličnu partiju kod Rocketsa pružio je još i Westbrook s 31 poenom i 11 skokova, baš kao i Latvijac Porzingis kod poraženih s 39 poena i 16 skokova.

Rocketsi su trenutno na petom mjestu Zapadne konferencije s 41 pobjedom i 24 poraza, dok su Mavericksi na sedmoj poziciji s omjerom 40-28.

Izvor: Klix.ba