Džumhur očekivanom pobjedom doveo BiH u vodstvo protiv Južne Afrike

Teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine povela je protiv Južne Afrike u duelu play-offa Prve svjetske grupe Davis Cupa.Vodstvo našem timu donio je Damir Džumhur (107. ATP) očekivanom pobjedom protiv Ruana Roelofsea (611. ATP) rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 7:5.

Dobro je krenuo Damir u meč i brzo je nakon šest gemova imao prednost od 4:2. Međutim, kada su svi očekivali da će mirno prvi set privesti kraju, izgubio je svoj servis pa se igrao tie-break. Na kraju je sretniji i spretniji bio Džumhur te poveo u ovom meču.

Već na startu drugog seta Džumhur je poveo s 3:0, ali se ponovo uporni Južnoafrikanac vratio u igru te izjednačio na 5:5. Ipak, Damir je popravio igru na samom kraju i novim breakom došao do pobjede.

Nakon završetka ovog duela na teren će izaći Mirza Bašić i Lloyd Harris. Južnoafrikancu pripada uloga blagog favorita s obzirom da se radi o igraču koji je na 98. mjestu na ATP listi, dok je Bašić tek na 303. mjestu.

Izvor: Klix.ba